Заполнитель

Нематофагін

71.00

Описание товара

Нематофагін – біологічний препарат на основі хижого гриба Arthrobotris оligospora, що застосовується проти  фітопаразитичних червів в тому числі від галових нематод в закритому грунті. Застосовується на овочевих, плодових, ягідних та технічних культурах, особливо ефективний на посадках полуниці.

Механізм дії: Міцелій гриба виділяє речовини що приваблюють нематод. Хижий гриб Arthrobotris оligospora утворює клітини-ловушки у вигляді сітки. Липкі сітки складаються з великої кількості кілець,що утворились в результаті значного гілкування гіфів гриба, кільця згинаються і з᾿єднуються між собою і утворюють тривимірну сітку. Доторкнувшись до липкої сітки нематода прилипає і все більше заплутується в сітці. Після цього з сітки розвивається гіфа, що розчиняє кутикулу та проникає всередину тіла нематоди. Процес поглинання грибом вмісту тіла нематоди проходить не більше доби. Хижі гриби можуть дуже довго розвиватись як сапрофіти в грунті чи на рослинних залишках. Крім того, хижий гриб виділяє ліноленову кислоту та інші метаболіти – токсичні для нематод.

Умови застосування та дози.

Препарат вносять з негайною зарубкою в грунт перед посівом чи посадкою рослин під оранку, культивацію, мульчування або в кожну лунку чи в рядки (боріздки) під вегетуючі рослини. Норма внесення 5-150 літрів на 1 гектар площі. На присадибних ділянках – 350-600 мл препарату на 10 літрів води, вносять в кожну лунку по 20-30 мл робочого розчину. Можливе внесення препарату локально в місцях сильного ураження рослин в процесі вегетації. Обробку бажано проводити після 18 години, довготривалий вплив сонячного проміння на робочий розчин небажаний. Після поверхневого обприскування грунту негайно потрібно заробити препарат в грунт.

Безпека. Препарат абсолютно безпечний для людини, тварин, комах та риб.

Зберігання. При температурі 15-20 0С – 1 місяць, при температурі 4-60С – 6 місяців.